Ekip

Sercan Özinan

1987 yılında Samsun’da doğdu. 2009 yılında Uludağ Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Öğrenim gördüğü süre zarfında Uludağ Üniversitesi Oyuncuları ile tanıştı. Ardından 2010 yılında Haliç Üniversitesi Sosyal Enstitüsü Tiyatro Bölümü yüksek lisans’a girdi. Eugenio Barba (DAN), Gennadi Bogdanov (RUS), Thomas Richards (İTA), Tomasz Radowicz (POL) gibi tiyatro eğitmenlerinden fiziksel tiyatro üzerine yurtdışında eğitimler aldı. 2013 yılında Atlas Tiyatro Araştırmaları’nın kuruluşunda rol aldı. 2014 yılında Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tiyatro Bölümünde yüksek lisansını yaptı. 2016 yılında İtalya-Bergamo’da düzenlenen ISTA (International School Of Theater Anthropology) eğitimlerine katıldı. 2019 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Tiyatro Sanatta Yeterlik Bölümünden mezun oldu ve şuan Bahçeşehir Üniversitesi Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Ece Çelikçapa Özinan

1987 yılında Bursa’da doğdu. 2008 yılında Uludağ Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Öğrenim gördüğü süre zarfında Uludağ Üniversitesi Oyuncuları ile tanıştı. Ardından 2012 yılında Haliç Üniversitesi Konservatuarı Tiyatro Bölümünü bitirdi. David Strnad (ÇEK), Gennadi Bogdanov (RUS), Tomasz Radowicz (POL) gibi tiyatro eğitmenlerinden fiziksel tiyatro üzerine yurtdışında eğitimler aldı. 2013 yılında Atlas Tiyatro Araştırmaları’nın kuruluşunda rol aldı. 2014 yılında Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tiyatro Bölümünde yüksek lisansını yaptı. 2016 yılında İtalya-Bergamo’da düzenlenen ISTA (International School Of Theater Anthropology) eğitimlerine katıldı. 2020 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturgi bölümünde doktora eğitimini tamamladı ve Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Ömer Faruk Çiçek

1991 yılında Ordu’da doğdu. 2017 yılında Uludağ Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Öğrenim gördüğü süre zarfında Uludağ Üniversitesi Oyuncuları ile tanıştı. Profesyonel kariyerine 2015 yılında Semaver Kumpanya’da oyunculuk eğitimi alarak başladı. 2016 sonundan itibaren Tiyatro Medresesi’nde oyunculuk eğitimleri almaya başladı. Alexandra Kazazou’da (POL) fiziksel tiyatro üzerine eğitim aldıktan sonra Lecoq Pedagojisi üzerine araştırmalara ve çalışmalara başladı. Bu alanda Matteo Destro’dan (ITA) maske oyunculuğu, Panagiothis/Gözde Kokkoris’den (YUN) Clown oyunculuğu ve Erkan Uyanıksoy’dan da Stanislavki’den Lecoq’a oyunculuk eğitimleri aldı. Bu sırada Çıkmaz Sokak Sahnesi ve TiyatroAn gibi ekiplerde oyunculuk ve yönetmenlik yaptı. Oyunculuk dışında ise son yıllarda ışık/dekor tasarımı alanında kendini geliştirmeye devam etmektedir. Halihazırda Şahika Tekand’ın kurucusu olduğu Studio Oyuncuları’nda oyunculuk eğitimine devam etmektedir. Atlas Tiyatro Araştırmaları’nın yürütücü ekibinde yer almaktadır.

Hasan Ali Yıldırım

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Dramatik Yazarlık Anasanat Dalında (2010-2014), İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Pantomim Anasanat Dalı (2010-2014) bölümlerinde okudu. Tiyatro Kara Karga başta olmak üzere çeşitli tiyatro ve sokak gösterilerinde görev aldı ve halen bu alanlarda çalışmalarını sürdürmektedir.Atlas Tiyatro Araştırmaları’nın yürütücü ekibinde yer almaktadır.

Yolu tiyatromuzla kesişenler; Abdurrahman Merallı, Akdora Akalın, Alper Günay, Asya Özkök, Begüm Alınca, Berker Mehmet Korkaz, Betül Berfin Oruç, Deniz Telek, Duhan Şahin, Esra Yaşar, Ferhat Akgün, Ferit Çelik, Gizem Pilavcı, Gökay Mutafoğlu, Gözde Kısa, Hasan Demirci, Kamil Can Denizman, Nevzat Cengiz, Özge Öztürk, Özgür Özcan, Raci Durak, Seran Yazıcı, Sonat Dinçbaş, Şükrü Veysel Alankaya, Umutcan Vicnelioğlu, Vahit Sarıtaş, Yalçın Zobu.